Banner
Poka/Ukryj Toggle

Centrum Duchowości

WITAMY

Świadectwa

Fundament
8-dniowe
Synteza
 
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
 
 
Dom Rekolekcyjny Jezuitów w Częstochowie
 
Fundament PDF Drukuj Email

Św. Ignacy Loyola5-dniowe rekolekcje Fundamentu są pierwszym etapem rekolekcji ignacjańskich, w którym rekolektant uczy się przedłużonej modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego i milczenia zewnętrznego.

Program dnia zawiera m.in.: dwa wprowadzenia do osobistej modlitwy, jedną konferencję, cztery medytacje, Eucharystię, codzienny rachunek sumienia. Kierownik duchowy w codziennym spotkaniu stara się pomóc rekolektantowi w rozumieniu sposobu, w jaki Bóg go prowadzi w rekolekcjach.

W okresie osobistego przygotowania do odprawienia Fundamentu zachęcamy do praktykowania codziennej, przedłużonej modlitwy. W sposób szczególny warto prosić o hojność i otwartość wobec działającego Boga oraz o światło i mądrość Ducha Świętego dla siebie samego i prowadzących rekolekcje. -> Więcej o rekolekcjach i przygotowaniu do nich.

Aby zgłosić się na rekolekcje należy wypełnić formularz na dole strony

Terminy rekolekcji 5-dniowych (Fundament ĆD):

2015 rok (mamy jeszcze wolne miejsca)

5 - 10 maja 2015

11 - 16 lipca 2015

11 - 16 sierpnia 2015

1 - 6 września 2015

6 - 11 października 2015

10 - 15 listopada 2015

8 - 13 grudnia 2015

Sprawdź termin w KALENDARZU


infoRekolekcje rozpoczynają się o godz 15:00, a kończą ostatniego dnia o godz. 13:00. Prosimy nie planować wyjazdów w trakcie lub przed zakończeniem Ćwiczeń Duchowych. Wyżywienie zapewniamy na miejscu. Zakwaterowanie rozpoczyna się od godz. 8.30, natomiast pierwszym posiłkiem będzie kolacja o godz. 18.00 w dniu rozpoczęcia. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik, budzik, a w okresie zimowym, obuwie do chodzenia w budynku.Jeśli chcesz wziąć udział w rekolekcjach wypełnij i wyślij FORMULARZ  

lub pobierz i wyślij e-mailemrtf